DARIA POLASIK-BUŁKA

Poznaj mnie lepiej

04_10_Daria3351.jpg

Jestem dyplomowaną aktorką od siedmiu lat, ale w dalszym ciągu zaskakuje mnie jak wiele możliwości rozwoju może dawać ten zawód. Pracuję głównie w teatrze, ale przez te siedem lat zdążyłam także zagrać w różnych formach filmowych, zajmować się dubbingiem, tworzyć motorykę postaci metodą motion capture, być lektorką, a nawet modelką. To urozmaicenie jest dla mnie niezwykle ekscytujące, a przecież sam teatr dostarcza nowych wyzwań każdego dnia.
W 2013 roku ukończyłam Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Za rolę w spektaklu dyplomowym "Z Różewicza dyplom" w reżyserii Zbigniewa Brzozy otrzymałam nagrodę Studia Filmowego Opus Film na 30-tym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Będąc na ostatnim roku studiów zadebiutowałam także w teatrze zawodowym rolą Elwiry w spektaklu "Miłość w Königshütte" w reżyserii Ingmara Villqista. To był początek mojej współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Od tamtej pory zagrałam również w spektaklach w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz w Teatrze Korez w Katowicach. Jednak to  właśnie Teatr Polski stał się moim "teatrem-matką" i od 2014 do początku 2020 roku byłam członkiem jego zespołu.
Do moich najważniejszych ról z pewnością mogę zaliczyć role tytułowe w spektaklach: "Ifigenia" w reżyserii Pawła Wodzińskiego oraz "Natasza" w reżyserii Małgorzaty Siudy, za które w 2014 roku  zostałam wyróżniona nominacją do Złotej Maski województwa śląskiego. A także role w spektaklach: "Sześć wcieleń Jana Piszczyka" w reż. Wojciecha Kościelniaka, "Humanka" w reż. Agaty Puszcz, "Miarka za miarkę" w reż. Mikołaja Grabowskiego czy "Mistrz i Małgorzata" w reż. Małgorzaty Warsickiej. W 2016 roku za swoją pracę zostałam uhonorowana Nagrodą Dziennika Teatralnego im. Zbigniewa Grucy dla Najlepszej Aktorki Województwa Śląskiego.
Bardzo fascynuje mnie praca głosem i zdążyłam już zebrać pierwsze doświadczenia na tym polu. Zaczęło się od warsztatów lektorskich w Studiu Melange w Warszawie, pierwsze kroki stawiałam w reklamach radiowych i małych rolach dubbingowych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Z czasem projektów zaczęło się pojawiać więcej. Najważniejszym dokonaniem na tym polu był dla mnie dubbing do filmu animowanego "Acid rain" w reżyserii Tomasza Popakula. Postać Młodej współtworzyłam od podstaw użyczając jej nie tylko głosu, ale także budując jej ruch i charakterystyczność techniką motion capture. Film ten zdobył do tej pory 26 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych i animacyjnych. Moim gorącym marzeniem jest to, aby w najbliższym czasie coraz częściej móc rozwijać się w dziedzinie pracy głosem.
Na swoim koncie mam już także liczne role w krótkich formach filmowych (filmy krótkometrażowe, teledyski, reklamy, role epizodyczne w serialach), ale ostatnio coraz aktywniej szukam swojej przestrzeni w świecie filmu i rozpoczęłam już pracę nad kolejnymi projektami w tej dziedzinie.
Jeśli masz do mnie jakieś pytania lub propozycję współpracy, wypełnij proszę formularz w zakładce "Kontakt", a ja odpiszę najszybciej jak to możliwe.