top of page

DARIA POLASIK-BUŁKA

Poznaj mnie lepiej

Jestem dyplomowaną aktorką od siedmiu lat, ale w dalszym ciągu zaskakuje mnie jak wiele możliwości rozwoju może dawać ten zawód. Pracuję głównie w teatrze, ale przez te siedem lat zdążyłam także zagrać w różnych formach filmowych, zajmować się dubbingiem, tworzyć motorykę postaci metodą motion capture, być lektorką, a nawet modelką. To urozmaicenie jest dla mnie niezwykle ekscytujące, a przecież sam teatr dostarcza nowych wyzwań każdego dnia.

W 2013 roku ukończyłam Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Za rolę w spektaklu dyplomowym "Z Różewicza dyplom" w reżyserii Zbigniewa Brzozy otrzymałam nagrodę Studia Filmowego Opus Film na 30-tym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Będąc na ostatnim roku studiów zadebiutowałam także w teatrze zawodowym rolą Elwiry w spektaklu "Miłość w Königshütte" w reżyserii Ingmara Villqista. To był początek mojej współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a od 2014 do początku 2020 roku byłam członkiem jego zespołu. Równolegle zagrałam również w spektaklach w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz w Teatrze Korez w Katowicach, a w ciągu ostatnich dwóch lat nawiązałam bliższą współpracę z Teatrem Scena STU w Krakowie. 

Do moich najważniejszych ról z pewnością mogę zaliczyć role tytułowe w spektaklach: "Ifigenia" w reżyserii Pawła Wodzińskiego oraz "Natasza" w reżyserii Małgorzaty Siudy, za które w 2014 roku  zostałam wyróżniona nominacją do Złotej Maski województwa śląskiego. A także role w spektaklach: "Sześć wcieleń Jana Piszczyka" w reż. Wojciecha Kościelniaka, "Humanka" w reż. Agaty Puszcz, "Miarka za miarkę" w reż. Mikołaja Grabowskiego, "Mistrz i Małgorzata" w reż. Małgorzaty Warsickiej, czy "Trzy siostry" w reż Krzysztofa Jasińskiego. W 2016 roku za swoją pracę zostałam uhonorowana Nagrodą Dziennika Teatralnego im. Zbigniewa Grucy dla Najlepszej Aktorki Województwa Śląskiego.

Ostatnim projektem filmowym, w którym brałam udział jest film "Kraj" - produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej, która miała swoją premierę kinową w sierpniu 2021 roku. Teraz film dostępny jest do obejrzenia na platformie Netflix na całym świecie. Na swoim koncie mam już także liczne role w krótkich formach filmowych (filmy krótkometrażowe, teledyski, reklamy) oraz w serialach.

Bardzo fascynuje mnie praca głosem i zdążyłam już zebrać pierwsze doświadczenia na tym polu. Zaczęło się od warsztatów lektorskich w Studiu Melange w Warszawie, pierwsze kroki stawiałam w reklamach radiowych i małych rolach dubbingowych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Z czasem projektów zaczęło się pojawiać więcej. Najważniejszym dokonaniem na tym polu był dla mnie dubbing do filmu animowanego "Acid rain" w reżyserii Tomasza Popakula. Postać Młodej współtworzyłam od podstaw użyczając jej nie tylko głosu, ale także budując jej ruch i charakterystyczność techniką motion capture. Film ten zdobył do tej pory 26 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych i animacyjnych. Moim gorącym marzeniem jest to, aby w najbliższym czasie coraz częściej móc rozwijać się w dziedzinie pracy głosem.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania lub propozycję współpracy, wypełnij proszę formularz w zakładce "Kontakt", a ja odpiszę najszybciej jak to możliwe.

bottom of page